Együttesek

Cadences ütőegyüttes

A Liszt Ferenc Zeneiskolában több, mint 50 gyermek tanul ütőhangszereken, a legtehetségesebb növendékekből alakult 2011-ben ez a kamaracsoport, amely a tavalyi tanévben felvette a „Cadence Ütőegyüttes” nevet.

Az együttes több alkalommal szerepelt már a Nemzetközi Ütőfesztiválon, számos városi rendezvényen, jótékonysági koncerteken, díjátadó gálákon, hangszerbemutatókon és 2012-ben Varsóban a Zeneiskolák Nemzetközi Fesztiválján, valamint állandó résztvevői az Öt templom fesztivál programjainak és az országos kamarazenei versenyeknek.

Repertoárjuk nagyon színes, a kifejezetten ütőhangszerre írt darabok mellett nagyon sok átiratot játszanak a klasszikus zeneirodalomból, valamint különleges „ hangszeres” (festékes vödrök, zacskók) , és hangszernélküli testzenét adnak elő koncertjeiken.